Ve středu 15. listopadu zavítal do Štítů amatérský divadelní spolek z Lanškrouna Divadlo Ve středu s komedií Nejkrásnější válka. Soubor založený v roce 2004 má pod vedením zkušené režisérky Růženy Šteflové na kontě již deset velmi úspěšných premiér. Významnou měrou se také podílí na dalších kulturních akcích ve svém městě.

Děj zpěvohry Nejkrásnější válka diváky zavedl do období peloponéských válek, kdy spolu opakovaně válčily Athény se Spartou. Athénské ženy se rozhodly neustálé odloučení od svých mužů netolerovat a odmítly mužům erotickou náklonnost, dokud se bude válčit. Na motivy Aristofanovy protiválečné hry Lysistrata z roku 411 př. n. l. hru zpracoval český malíř a karikaturista Vladimír Renčín ve spolupráci s hudebním skladatelem Jindřichem Brabcem a textařkou Hanou Čihákovou.

Herci Divadla Ve středu svým skvělým výkonem diváky velice pobavili a na závěr si zasloužili bouřlivý potlesk.  Ačkoliv vzdálenost mezi Štíty a Lanškrounem není veliká, soubor hrál v našem městě poprvé a moc nás potěšilo, že k nám s radostí někdy příště opět zavítá.

Fotogalerie – Nejkrásnější válka