Místa doporučená k návštěvě

Štíty leží na pomyslné moravsko-české hranici v Olomouckém kraji v podhůří Jeseníků a Orlických hor. Zůstaňte ve Štítech a objevte nádhernou venkovskou krajinu a okolní města nabízející skvosty kulturního dědictví, přírodních a technických zajímavostí.

Králíky – město s mnoha zajímavostmi zahrnující klášter na hoře Matky Boží, který sousedí s rozhlednou Vál, odkud jsou nádherné panoramatické výhledy na masiv Kralického Sněžníku.

Králická pevnostní oblast – zahrnuje celkem 247 pevnostních objektů různého typu (dělostřelecké tvrze, pěchotní sruby, pozorovatelny, muzea), z toho jedenáct objektů je přístupných veřejnosti. Mezi nejnavštěvovanější patří Muzeum československého opevnění z let 1935 1938 v Prostřední Lipce a dělostřelecké tvrze Bouda a Hůrka.

Pastviny – přehradní nádrž o rozloze 110 ha se využívá ke koupání, potápění, vodnímu lyžování a rybaření.

Dlouhé Stráně – přečerpávací vodní elektrárna, která byla v roce 2005 zařazena mezi 7 největších divů České republiky. Na exkurze je nutné se objednat předem – tel.: 602 322 244. Vstupenky se vyzvedávají 15 min. předem v Informačním centru v Koutech nad Desnou v prodejně Helia Sportu.

Velké Losiny – lázeňské městečko s ruční papírnou, která aspiruje na zápis do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. K návštěvě se nabízí renesanční zámek s arkádami obklopený krásným parkem s rybníkem. Zámek je neblaze proslulý čarodějnickými procesy, které popisuje Václav Kaplický v knize Kladivo na čarodějnice. V Losinách se nachází jedinečné léčivé termální prameny a termální koupaliště.

Lanškrounské rybníky – přírodní park se soustavou rybníků a naučnou stezkou. Oblast klidu vhodná k relaxaci v přírodě, rybaření, vodním sportům, koupání a kempování.