Svátek Kapra v Niemodlinu již podesáté

V partnerském městě Niemodlinu se v sobotu 17. listopadu konal další ročník gastronomické soutěže „Karpik 2018“. O nejlepší pokrm z ryb za město Štíty soutěžila Jana Tejklová a připravila si hned dvě speciality – rybí polévku a tatarák z kapra. Polévka jí vynesla jedno ocenění a za tatarák získala cenu nejvyšší.

Za dlouholetou spolupráci a podporu tohoto projektu byl oceněn starosta Štítů Bc. Jiří Vogel.

Kulinářská soutěž je již deset let součástí významného a médii sledovaného festivalu „Svátek kapra“. Vznikl v roce 2003, kdy byl uspořádán první ročník mezinárodní soutěže satirických kreseb a od té doby se těší v Polsku velké oblibě.

KARPIK 2017

Město Štíty se v sobotu 18. listopadu opět zúčastnilo již 9. ročníku soutěže o nejlepší pokrm z ryb v polském partnerském městě Niemodlin. Štíty reprezentoval Eda Polášek, který byl oceněn prvním místem za vynikající kapří polévku a rybí kanapky.

Tuto gastronomickou událost doprovázelo slavnostní vyhlášení vítězů mezinárodní soutěže satirických kreseb, která se zde koná již od roku 2003 a je jí věnována velká mediální pozornost.

Kulinářská soutěž „Svátek kapra“ 2016

V sobotu 19. 11. 2016 se v našem partnerském městě Niemodlinu konal 8. ročník polsko – české gastronomické soutěže „Svátek kapra“. Naše město prezentovaly tři soutěžní pokrmy – medailonky z candáta v majonéze Jany Tejklové, pikantní lososový tataráček Hedviky Hubáčkové a rybí dortíčky Edy Poláška, které se umístily na krásné třetí pozici. První a druhé místo obsadili soutěžící z Polska.

Město Štíty soutěžícím děkuje za výbornou reprezentaci našeho města a velké poděkování také patří organizátorům soutěže – městu Niemodlin. O tom, že jde o významnou kulinářskou soutěž, svědčí velký zájem médií, která průběh soutěže dokumentovala.

Fotogalerie

 

Štítecký jarmark a mezinárodní sportovní den (30.05.2016)

Poslední květnová sobota patřila opět tradičnímu Štíteckému jarmarku. Náměstí zaplnila nejrůznější řemesla, stánky s občerstvením a k dobré atmosféře hrála dechová hudba Bojané. Taneční a hudební vystoupení předvedly veřejnosti děti z Mateřské školy Štíty, žákyně ze Základní umělecké školy Zábřeh – pobočka Štíty a taneční skupiny Pohybového studia Háčko.

V Sokolovně a na fotbalovém hřišti se odehrávaly mezinárodní turnaje ve stolním tenise a v kopané. Přátelská utkání mezi městy Štíty a polským Niemodlinem navazovala na dlouholetou partnerskou spolupráci obou měst. Ve Štítech jsme v tento den přivítali také delegaci z partnerského města v čele se starostkou Dorotou Koncewicz. „Toto partnerství trvá již devátý rok. Jsme velmi rádi, že polští přátelé vnímají stejně jako my, že tato spolupráce má smysl a nadále se rozvíjí,“ hodnotí setkání Bc. Jiří Vogel, starosta města Štíty.


Svátek kapra – VII. ročník (16.11.2015)

Partnerské město Niemodlin vyhlásilo již šestý ročník polsko-české gastronomické soutěže o nejlepší pokrm z ryb – Svátek kapra. Z našeho města se na soutěži sešlo pět rybích specialit, přičemž hranolky z kapra připravené paní Janou Tejklovou byly oceněny prvním místem! Gratulujeme!