Ačkoliv nastala zlá doba, kvůli které musíme většinu svého volného času trávit v prostředí domova, neznamená to, že se nesmíme bavit. A že je to dnes rozhodně potřeba! Proto jsme se tři kamarádky rozhodly udělat něco, co by mohlo zabavit nejen nás, ale i Štíty a široké okolí.

Akce „Probouzení broučků“ proběhla již po několikáté, ale rozhodně se dosud nenesla v takto netradičním duchu. I když původní myšlenka byla založena na uspořádání každoročního lampionového průvodu, bylo nutné přizpůsobit se nepřejícím okolnostem.

Událost jsme zveřejnily na sociálních sítích, kde se lidé dozvěděli bližší informace. A jak vše vlastně probíhalo? Děti i dospělí měli za úkol vyrobit a nalepit na okno jakéhokoliv broučka. Jak ale víme, fantazii se meze nekladou, a proto denně přibývaly na facebookové události jedinečné a úžasné výtvory všeho druhu od dětí, rodičů, dalších dospěláků, stejně tak i od štíteckých a studýnských skautů, hasičů, městského úřadu včetně pana starosty, děvčat z „Kavárny u Hamarek,“ dětského domova a domu pro seniory, tedy zapojilo se nás doopravdy spoustu. Ve výsledku lze napočítat něco kolem osmdesáti výrobků, což je velký úspěch.

Druhá část akce se uskutečnila v sobotu 4. dubna o půl sedmé večer, kdy jsme se všichni společně sešli v našich oknech se zapálenými svíčkami či jinými světýlky a za doprovodu hudby jsme si zazpívali několik notoricky známých písní.

Toto neobvyklé „Probouzení broučků“ vzniklo hlavně proto, abychom v této těžké situaci zažili i něco radostného, zabavili jsme se, zasmáli a podíleli se na něčem hezkém všichni spolu. Vždyť úsměv je přeci ten nejlepší lék!

Tímto bych chtěla velice poděkovat všem zúčastněným, a také mým spoluorganizátorkám a kamarádkám Marcelce Axmannové a Zuzce Strakové. Doufám, že tato speciální akce byla jen první z mnoha.

Aneta Ševčíková

Podívejte se na video z akce