Štíty si letos připomínají 745. výročí od první písemné zmínky. Program oslav k tomuto jubileu začal v pátek 11. srpna v 16:30 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Starosta města Bc. Jiří Vogel zde společně s poslancem Parlamentu ČR JUDr. Martinem Majorem a senátorem Parlamentu ČR Mgr. Miroslavem Adámkem předával ocenění spolkům a občanům za aktivní činnost nejen v kulturní a sportovní oblasti, ale také za zásluhy při rozvoji našeho města. Ocenění si převzali: Petr Klein, PaedDr. Miloš Harnych, Ing. Roman Bureš, Miloš Nechanický, Ing. Pavla Machová, Václav Haltmar, JSDH Štíty, SDH Březná, skautský oddíl Hledači Štíty, Crhovská chasa a oddíl stolního tenisu TJ Sokol Štíty.

Po předávání ocenění následoval koncert Litomyšlského symfonického orchestru, který měl na programu Vodní hudbu a Hudbu k ohňostroji od G. F. Händela. Od 20:00 hodin se v kulturním domě konal Společenský večer, kde k poslechu a tanci hrála kapela LIFBand a ukázku společenských tanců předvedli tanečníci z Klubu sportovního tance QUICK Olomouc.

Další ročník úspěšné Kocourkovské pouti na Březné v sobotu 12. srpna provázelo slunečné počasí a návštěvníci si zdejší odpolední a večerní program opět velmi užili. Na pódiu se vystřídaly kapely Kapka, Harlej Revival, Daskabát a Méďa Band.

V neděli 13. srpna se v kostele Nanebevzetí Panny Marie konala Mše svatá s děkanem P. Mgr. Ing. Radkem Maláčem a P. Mgr. Jackem Bronczykem.

Oslavy zakončí svou přednáškou o historii Štítů Mgr. Ivana Valentová, a to ve středu 16. srpna v Městské knihovně Štíty.

Na oslavy města finančně přispěla firma Magna Automotive Stity s. r. o. a Olomoucký kraj.

 

 

 

 

Oslavy města Štíty – fotogalerie pátek 11. 8. 2023

Kocourkovská pouť – fotogalerie sobota 12. 8. 2023

Mše svatá – fotogalerie neděle 13. 8. 2023