Pomalu se nám přibližuje den, kdy se bude zapalovat první svíčka na adventním svícnu, a my bychom Vás rádi pozvali na několik akcí, které Město Štíty chystá. Ve spolupráci se skautským oddílem Hledači Štíty a se šikovnými dobrovolníky chystáme nejen pro děti vánoční tvoření na sále kulturního domu a to ve čtvrtek 24. listopadu od 16:00 hodin. Zároveň bude v předsálí probíhat jarmark rukodělných výrobků a posedět si můžete u punče, kávy a něčeho dobrého od Hamarek, které budou v dané odpoledne s námi v kulturáku. Tak se nezapomeňte přijít podívat a naladit se na přicházející adventní čas.

Po době covidové se také vrací Mikulášská nadílka, tentokrát ale přijede mikulášská družina do multifunkčního sportovního areálu a to ve středu 7. prosince. Od 16:00 hodin si můžete připomenout vánoční koledy se žáky ZUŠ, vychutnat si čertovský punč s andělským lineckým kolečkem a opéci si špekáček na čertovském ohni. Špekáčky budou v prodeji na místě.

Dvakrát odložená Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby ve štíteckém kostele konečně zazní v pátek 9. prosince. Od 17:00 hodin začne Vánoční koncert, ve kterém se představí Litomyšlský symfonický orchestr a Smíšený pěvecký sbor Bendl z České Třebové.