Oddíl stolního tenisu TJ Sokol Štíty

Vedení klubu

DRLÍK Zdeněk předseda oddílu zdenek.drlik@gmail.com 727944112
ALTMAN Petr  člen výboru aapetr@atlas.cz 725004103
JELÍNEK Jiří  člen výboru j.jelinek@energetickyporadce.com
KUDLÁČEK Pavel člen výboru pavel.siroka@seznam.cz 731017660

Stolní tenis 2021/2022

Blíží se nám konec sezóny 2021/2022 ve stolním tenise. Zbývá dohrát dva turnaje Mistrovství České republiky, a to v kategorii U17 jednotlivců a všech kategorií družstev. Nastal tak čas si celou sezonu vyhodnotit, říci si, co se povedlo a co naopak můžeme příště udělat lépe.

Poprvé v historii štíteckého stolního tenisu jsme s naší talentovanou mládeží odehráli všechny republikové, krajské i regionální turnaje. Na republikové turnaje si navíc děti musí svou nominaci vybojovat. Účast není automatická a je dána výkonností hráčů a umístěním na žebříčku.  Na začátku roku jsem psal, že jsme v celorepublikové konkurenci začali sbírat první úspěchy a vyhrávat zápasy. Druhá část sezóny to nejenom potvrdila, ale ještě výrazně povýšila. Naše holky se ve svých kategoriích začaly umísťovat na stupních vítězů. Ve dvou případech dokonce na stupínku nejvyšším. V krajské konkurenci potom ve svých kategoriích patří, společně s Romanou Glückovou z Moravského Berouna, k tomu úplně nejlepšímu, čím Olomoucký kraj disponuje. A v regionu Šumperk holky ve svých kategoriích nemají konkurenci.

Na republikových bodovacích turnajích dosáhly holky největších úspěchů ve čtyřhrách. Na turnaji v kategorii B U13 v Brně získala Terka Fabiánková společně s Adélkou Bártovou z Hradce Králové zlaté medaile. Obě děvčata přitom spadají do nižší věkové kategorie U11.  Stejného úspěchu dosáhla také Marťa Haltmarová společně s Markétou Najmanovou z Lanškrouna, když vyhrály turnaj ve své kategorii B U15 v Hostinném. V kategorii U11 Terka dále získala stříbrnou medaili společně se Zuzkou Ondračkovou z Frýdlantu na turnaji v Neratovicích a bronzovou medaili s Kristýnkou Konečnou z Hluku na turnaji v Jaroměři. Bronzové medaile za 3. místo získala Marťa s Pájou Pospíšilovou na turnaji kategorie B U17 v Havířově. Na republikových turnajích se ale dostavily i výsledky ve dvouhrách, když nejblíže k medailovým pozicím měla několikrát Terka v kategorii U11. Na takové úspěchy jsme na začátku sezony ani nepomysleli. Holky zaslouží pochvalu a velikou gratulaci.

Na Krajských a Regionálních přeborech se holky dokázaly umísťovat na stupních vítězů nejenom ve svých kategoriích, ale i o jednu nebo dvě věkové kategorie výše. Výpis úspěchů by byl v rámci kraje hodně dlouhý. Když to shrnu, z každých krajských přeborů, kterých jsme se zúčastnili, jsme dovezli medaile jak v soutěžích jednotlivců, tak ve čtyřhrách a smíšených čtyřhrách.

Za své kvalitní výkony v průběhu celé sezony si Marťa vybojovala nominaci na mistrovství ČR v kategorii U15 v Plzni. Terka se pravidelně účastní tréninkových kempů U11, kam je zváno 6 vybraných dívek a 6 kluků z celé ČR. Ani Pája nezůstala pozadu. Vybojovala si nominaci na Mistrovství ČR žen v Kutné Hoře.

Věřím, že tyto úspěchy holkám dávají energii a chuť do další práce, do dalšího tréninku. Také pro nás, trenéry, je to veliká motivace.

V dlouhodobých soutěžích už to tak pozitivní zdaleka nebylo. Ještě, že reputaci alespoň částečně zachránily holky pod vedením Lucky Kreuzigerové, které se v Divizi žen umístily celkově na 3. místě.

V soutěžích mužů se nejlépe vedlo družstvu A, které v Divizi mužů nenaplnilo předsezónní prognózy, kdy nám většinou předpovídali, že neuhrajeme vůbec žádné zápasy. Nakonec z toho bylo 5 výher a 2 remízy, což stačilo na celkové 12. místo. Největší podíl na získaných bodech má Štěpán Kobza s výsledkem 63 % vyhraných zápasů. Díky svým výkonům si Štěpán vysloužil nominaci na Mistrovství ČR mužů v Kutné Hoře a také pozornost trenérů TTC Ostrava. Je možné, že v příští sezóně si Štěpán zahraje 2. ligu. Škoda, že ze zdravotních důvodů nemohl více než polovinu zápasů odehrát Pavel Hrdina. Výsledek A týmu by tak mohl být určitě ještě lepší.

Zranění a nemoci si vůbec vyžádaly v letošní sezoně svoji daň. Družstva B a C se téměř na žádný zápas nesešla kompletní. V neúplné sestavě jsme nedokázali konkurovat dalším oddílům. Družstva B a D skončila na posledních místech v soutěžích a sestoupila o soutěž níže. Družstvo C jsme dokonce museli v průběhu sezony odhlásit ze soutěže, protože se opakovaně nedokázalo na své zápasy sejít. Doufejme, že v sezóně 2022/2023 bude situace lepší a nižší soutěže nám budou více vyhovovat. Pozitivní a slibné pro příští sezonu byly ale výkony Zdeňka Drlíka, který nakonec získal v soutěži KP2 celkem 68 % vítězných zápasů.

Spokojeni můžeme být s naší organizační a pořadatelskou prací. Po dvou letech jsme ve Štítech uspořádali extraligový zápas mezi TTC Ostrava a KT Praha. Oba týmy i diváci byli nadmíru spokojeni se zázemím a servisem, který jsme jim poskytli. Dalším pořadatelským úspěchem bylo uspořádání Krajských přeborů kategorie U11.

V úvodu jsem psal, že se sezóna blíží ke konci. V naší sokolovně to tak ale nevypadá. Holky trénují téměř každý den. Základna se nám potom výrazně rozrostla o další mladé stolní tenisty, kteří trénují 3x týdně a tréninky budou pokračovat i v době prázdnin. Během léta se také chystáme zúčastnit několika tréninkových kempů. První z nich připravujeme u nás, ve Štítech a doufejme, že opět pod vedením trenéra Tomáše Demka. Na konci července se s dětmi zúčastníme mezinárodního kempu a turnaje v Olomouci pod vedením trenéra švýcarské reprezentace Pavla Řehořka a na konci prázdnin to bude třídenní kemp v Moravském Berouně, opět za účasti Tomáše Demka. Letní příprava bude pro naše mladé stolní tenisty jistě zajímavá a pestrá a doufáme, že děti posune zase o kousek dál v jejich herním projevu a také ve výkonech v další sezoně.

Děkujeme našim sponzorům a všem, kteří nás podporují.

Petr Altman

 

 

 

 

 

 

 

 


ÚSPĚCH MLADÝCH ŠTÍTECKÝCH STOLNÍCH TENISTEK

Velikého úspěchu dosáhly naše hráčky stolního tenisu Tereza Fabiánková, Martina Haltmarová a Pavla Pospíšilová. Za své výkony na Krajských přeborech a Krajských bodovačkách si holky vybojovaly účast na Mistrovství České republiky družstev starších žákyň.  Štíty se tak zařadily mezi 16 nejlepších týmů starších žákyň v celé České republice.

Mistrovský turnaj se uskutečnil 26.6.2021 v nově postaveném Národním tréninkovém centru v Havířově. Večer před samotným turnajem si mohly holky v hale potrénovat a seznámit se s krásným prostředím celého centra. Na turnaji se holky postupně utkaly s týmy Jiskry Humpolec, TJ Sokol Plzeň,  SK Dobré a Sokol Chrudim. Holky bojovaly jako lvice. Výsledkově to sice na zkušenější soupeřky ještě nestačilo, ale zápasy s Humpolcem a Chrudimí byly vyrovnané a rozhodovalo se až v koncovkách jednotlivých setů.  Důležitá je však zkušenost, kterou holky na tak velikém turnaji získaly. Na turnaji jsme měli jedno z nejmladších družstev a ve stejné sestavě můžeme hrát i příští sezonu, pokud si účast opět vybojujeme.

Aby tomu tak bylo a holky se dále zlepšovaly, máme naplánováno na prázdninové měsíce několik tréninkových a herních akcí. Za všechny uvedu tréninkový kemp ve Štítech a Herolticích pod vedením Tomáše Demka, Mezinárodní turnaj mládeže v Olomouci, tréninkový kemp v Moravském Berouně, tréninkové jednotky v SK Dobré.  Věřím, že tyto a další akce, společně s poctivými a kvalitními tréninky pod vedením našich trenérů Štěpána Kobzy a Jiřího  Sasze, posunou naše holky zase o pořádný kus dopředu.

Za veliký úspěch, který na stolně-tenisové mapě zviditelnil město Štíty, chci holkám pogratulovat a všem, kteří se podílejí na jejich rozvoji a podpoře poděkovat.

Petr Altman


Memoriál Jaromíra Šatánka, 1. ročník

V sobotu 28.12.2019 se v Sokolovně ve Štítech konal vánoční turnaj ve stolním tenise. Tento již tradiční turnaj je od tohoto ročníku nově pořádán pod názvem „Memoriál Jaromíra Šatánka“.
Turnaje se zúčastnilo celkem 12 hráčů z našeho i okolních oddílů.
Na stupních vítězů se umístili hráči v následujícím pořadí:
1. Vlastimil Honemann st. (TJ Sokol Kolšov)
2. Vlastimil Honemann ml. (KST Jeseník)
3. Zdeněk Drlík (TJ Sokol Štíty)
4. Pavel Honemann (TJ Postřelmov)
                                                                                 Zdeněk Drlík
                                                                                 vedoucí oddílu stolního tenisu

 

 

 

Školení trenérů

Ve dnech 16.-17.11.2019 proběhlo v sokolovně ve Štítech školení a doškolení  trenérů stolního tenisu licence C a D.

Přihlášeno bylo 22 trenérů z celého olomouckého kraje, včetně 6-ti trenérů, kteří se věnují štíteckým dětem.

 

První regionální bodovací turnaj v Jestřebí

Divize A
4.  místo  Dominik Haltmar
6.  místo  Tomáš Purkert

Divize B
1.  místo  Jan Mareš

Divize D
4.  místo  Klára Koutná

Divize E
5. místo  Martina Haltmarová

Divize F1
5.  místo Veronika Johnová

Divize F2
3.  místo Tereza Fabiánková

Za dosažené výsledky blahopřejeme.

 

Třetí krajský bodovací turnaj ve Šternberku

Divize E:
1.  místo  Dominik Haltmar
9.  místo  Tomáš Purkert
10.místo  Jan Mareš

Divize F
2.  místo  Jakub Kocián
11. místo  Martina Haltmarová

Divize G
7.  místo  Klára Koutná
10.místo  Tereza Fabiánková

Divize H
12.místo  Veronika Johnová

Za dosažené výsledky blahopřejeme.

 

Průběžné umístění družstev stolního tenisu v ročníku 2019/2020

Průběžné umístění našich družstev v jednotlivých soutěžích:
– A družstvo v Krajské soutěži 2B po 7. kole  na 8. místě z 12 účastníků
– B družstvo v Regionálním přeboru I. třídy po 6. kole na 6. místě z 12 účastníků
– C družstvo v Regionálním přeboru II. třídy po 7. kole na 3. místě z 12 účastníků
– D družstvo v Regionálním přeboru V. třídy po 5. kole na 6. místě z 10 účastníků

Umístění družstev stolního tenisu v ročníku 2018/2019

V březnu byly dohrány mistrovské soutěže mužů ve stolním tenisu sezóny 2018/2019.
Konečné umístění našich družstev v jednotlivých soutěžích:
– A družstvo se v Krajské soutěži 2B umístilo na 8. místě z 12 účastníků
– B družstvo se v Regionálním přeboru I. třídy umístilo na 10. místě z 12 účastníků
– C družstvo se v Regionálním přeboru II. třídy umístilo na 10. místě z 12 účastníků

Vánoční turnaj ve Štítech – 28. 12. 2017

pinec

1. místo – Štěpán Kobza

2. místo – Libor Hranička

3. místo – Zdeněk Drlík

 

 

 

Přípravné utkání stolního tenisu, Štíty A – TJ Lanškroun

Ve středu 21.9.2016 odehrálo družstvo Štíty A v rámci přípravy na novou sezónu 2016-2017 odvetu přátelského utkání s družstvem TJ Lanškroun. Po drtivém průběhu naše mužstvo vyhrálo 16:2.

Statistiky hráčů domácího družstva (vítězství/počet odehraných zápasů):

Jiří Vogel ml.      – 3/4

Štěpán Kobza    – 4/4

Pavel Hrdina      – 4/4

Pavel Kudláček – 3/4

Ve středu 7.9.2016 odehrálo družstvo Štíty A v rámci přípravy na novou sezónu 2016-2017 přátelské utkání s družstvem TJ Lanškroun. Po vzácně vyrovnaném průběhu skončilo utkání remízou 9:9 (sady 35:35).

Statistiky hráčů domácího družstva (vítězství/počet odehraných zápasů):

Jiří Vogel ml.      – 2/4

Štěpán Kobza    – 2/4

Pavel Hrdina      – 3/4

Zdeněk Drlík      – 2/2

Pavel Kudláček – 0/2

Stolní tenis 2015 – 2016

V březnu byly odehrány poslední zápasy soutěží stolního tenisu sezóny 2015-2016 a družstva Štítů ve svých soutěžích dosáhla velmi dobrých výsledků. Pro družstvo Štíty A je dosažené 4. místo v Krajském přeboru II B nejlepším umístěním za posledních několik let. Dařilo se i dalším družstvům, družstvo Štíty B se v Regionálním přeboru I drželo po většinu sezóny mezi nejlepšími a nakonec skončilo na 6. místě, družstvo Štíty C v Regionálním přeboru II skončilo na 10. místě.

V této sezóně se podařilo také obnovit pravidelné tréninky pro nejmenší zájemce o stolní tenis, za což patří velké poděkování trenérům z řad našich družstev. V následující sezóně bychom na tuto práci s mládeží rádi navázali a s našimi malými hráči začali jezdit i na dětské turnaje pořádané v rámci okresu Šumperk.

Bc. Zdeněk Drlík