Změna poskytování informací o plánovaných odstávkách elektřiny

ČEZ Distribuce zpřístupnila možnost automatického poskytování informací o plánovaných odstávkách elektřiny v našem městě. Na hlavním panelu www.stity.cz vpravo dole v sekci ODKAZY naleznete banner distributora energie a po jeho rozkliknutí se otevře portál ČEZ Distribuce s detaily aktuálních odstávek ve Štítech.
Chcete-li dostávat informace o plánovaných odstávkách elektřiny pomocí e-mailu nebo sms, zaregistrujte se na stránkách www.cezdistribuce.cz/sluzba.
Občané již nebudou informováni Městem Štíty, ale přímo distributorem elektřiny.

Domov pro seniory Štíty Vás srdečně zve na Den otevřených dveří

Domov pro seniory Štíty Vás srdečně zve na Den otevřených dveří ve středu 5.10.2022 od 9 do 16 hodin. Den otevřených dveří se koná v rámci Týdne sociálních služeb pod záštitou Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky a Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky. Během Dne otevřených dveří Vás sociální pracovníci rádi provedou Domovem, poskytnou všechny informace ohledně poskytování této sociální služby a zodpoví i Vaše případné dotazy.

Pozvání ke komunálním volbám

Vážení spoluobčané, zveme Vás ke komunálním volbám, které proběhnou v pátek 23. 9. od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu 24. 9.od 8:00 do 14:00 hodin.

U komunálních voleb se KŘÍŽKUJE. Volič si může vybrat mezi křížkováním celé volební strany nebo dát hlas pomocí křížků jednotlivým kandidátům. Obě možnosti lze také kombinovat.

Zde je přehled jednotlivých volebních okrsků:

Zveme Vás na komedii Vrátila se jednou v noci

Srdečně Vás zveme na divadelní představení Vrátila se jednou v noci v podání Divadla Ve středu, které můžete vidět ve středu 21. září v 19:00 hodin v kulturním domě ve Štítech.

Laskavá komedie argentinského dramatika a divadelního režiséra Eduarda Rovnera se odehrává koncem 20. století na předměstí argentinské metropole Buenos Aires. Hlavní postavou je svobodný mládenec Manuel Stern, jenž chodí pravidelně na hřbitov navštívit hrob své židovské matky. Tam jí vypráví o svém životě úspěšného chirurga a klasického hudebníka. Když jí jednou při tom oznámí, že se bude ženit, matka se chce sama přesvědčit, koho si to její synáček bere…

Svým laskavým pohledem na často malicherné a směšné starosti si hra získala přízeň diváků po celém světě.

Uzavírka Štíty – Heroltice 22.-26. 8.

Z důvodu rekonstrukce dvou železničních přejezdů dojde v termínu od 22. 8. 2022 do 26. 8. 2022 k úplné uzavírce silnice III/31115 v místech železničních přejezdů P4189 a P4191 v úseku Štíty – Štíty, místní část Heroltice.

Uzavřeným úsekem je vedena linka VLD v závazku Olomouckého kraje 932291 dopravce ARRIVA autobusy a. s. Uvedeným úsekem nebude umožněn průjezd spojům č. 9, 13, 10 a 14 (provozovaných pouze ve středu a pátek) zmíněné linky, které budou po dobu uzavírky mimořádně zrušeny v celé své délce. Na zmíněnou linku byl vypracován výlukový jízdní řád, ve kterém je upřesněno vedení, časová poloha spojů a obsluha jednotlivých zastávek. 

Bližší informace o uzavírce včetně popisu změn ve vedení autobusové dopravy a výlukový jízdní řád naleznete zde: https://www.idsok.cz/vyluky/uplna-uzavirka-silnice-iii-31115-v-useku-stity-heroltice/.

Štíty a Březná o víkendu ožily koncerty a pouťovými atrakcemi

Vynikající varhaník a profesor Pražské konzervatoře Michal Novenko v pátek 12. srpna předvedl své umění v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Na štítecké varhany z konce 19. století přednesl varhanní díla od českých i zahraničních autorů. Sestavu různorodých skladeb doplnil svojí vlastní improvizací a za své mistrovské hraní sklidil od posluchačů zasloužilý potlesk.

Barevňáci odstartovali v sobotu 13. srpna Kocourkovskou pouť na Březné svým programem plným písniček, tanečků a soutěží pro děti. Milovníky dechové hudby potěšili Žadovjáci s Ol´gou Baričičovou. S náloží rockových písní vystoupila legendární kapela Kern a známé hitovky skupiny Queen si mohli návštěvníci užít s revivalem Princess. Zábava poté pokračovala s kapelou NOA. Průběh celé akce trochu potrápilo deštivé počasí. Naštěstí se měli návštěvníci kde schovat a kulturní program mohli sledovat ze zastřešeného vedlejšího pódia a postavených party stanů.

Moc děkujeme sponzorům, kteří akci finančně podpořili, a těmi jsou: Magna Automotive Štíty, Zeas Březná, Autoservis Hudousek,  Velt okna, Ekola České Libchavy, Hilbert interiéry, Road Medic.

Fotogalerie – Varhanní koncert

Fotogalerie – Kocourkovská pouť