Pozvánka na oslavy 100. výročí vzniku Československa

Srdečně Vás zveme na slavnostní svěcení památníku obětem 1. a 2. světové války, které proběhne v pátek 26. 10. v 16:00 hodin. Od 17:00 hodin se v kostele Nanebevzetí Panny Marie můžete těšit na koncert pěveckého sboru BENDL z České Třebové a CORO IL RIFUGIO z italského Seregna. Vstupné na tento koncert je dobrovolné. Od 18:30 bude otevřen kulturní dům, kde vystoupí hudební skupina L. I. F. k poslechu a k tanci. Vstupné na tento společenský večer je 50,- Kč.

Při příležitosti oslav budou v zádveří kulturního domu vystaveny štítecké kroniky a obrazy Štítů Ivany Valentové, které si můžete prohlédnout v pátek 26. 10. od 9:00 do 12:00 hodin a po skončení svěcení pomníku do 17:00 hodin.

Plakát oslavy výročí republiky

Do Štítů zavítá houslový virtuos Václav Hudeček

V krásném  prostředí kostela Nanebevzetí Panny Marie předvede 14. listopadu od 18:00 hodin své umění houslový virtuos Václav Hudeček za doprovodu cembalisty Martina Hrocha. Nenechte si ujít tuto vyjímečnou událost a co nejdříve si zakupte vstupenky v TIC Štíty. V předprodeji je získáte za cenu 80,- Kč a máte zajištěno místo k sezení. V den koncertu budou vstupenky prodávány již za cenu 100,- Kč přímo v kostele.

Hudeček plakát

Pozvánka k volbám

Vážení spoluobčané, zveme Vás ke komunálním volbám, které proběhnou v pátek 5. 10. od 14:00 do 22:00 hodin a v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin. V tomto termínu zároveň proběhne 1. kolo senátních voleb. Případné druhé kolo senátních voleb se uskuteční 12. – 13. 10. 2018.

Znovu připomínáme, že někteří občané budou nově volit v novém volebním okrsku – Sokolovně. Týká se to občanů s trvalým pobytem v ulici Cotkytelská, Hranice, Krátká, Lomená, Na Pile, Na Pilníku, Na Travech, Pod Lesem, Pod Petrovem, Přímá, Říční, Sportovní, Široká, Školní, U Parku, U Vodojemu, Za Vodou, Zahradní, Nádražní.

Problémy s doručováním České pošty

V poslední době zaznamenáváme stížnosti ohledně nedoručování Štíteckého listu a volebních letáků Českou poštou. Žádáme občany, kterým nebyly tyto tiskoviny doručeny a v nejbližších dnech neobdrží volební lístky, aby podali informaci na Městský úřad ve Štítech. Takto bude moci úřad podat hromadnou stížnost na nedoručování výše uvedených zásilek.

Jak vyloupit banku

Kdo zde bude hledat návod, jak vyloupit banku, bude asi zklamán. Jedná se totiž o název skvělé komedie v podání lanškrounského Divadla Ve středu, které k nám do Štítů poprvé přijelo v minulém roce s veselohrou Nejkrásnější válka a sklidilo u diváků velký úspěch.

V pátek 21. září v 19:30 se nám soubor představí v upravené verzi hry „Jen žádnou paniku aneb Jak vykrást banku“ francouzského dramatika Didiera Kaminky, kterou soubor uvádí pod názvem „Jak vyloupit banku“. Děj se odehrává v předvánoční Paříži poznamenané vzrůstající nezaměstnaností. Ta s sebou přináší nárůst kriminality, a to včetně bankovních loupeží, jež jsou takřka na denním pořádku. Kdo by si nechal ujít komedii o dvou nezaměstnaných mladých mužích, kteří si doma pracně nacvičí přepadení banky a pak se je snaží svým amatérským způsobem provést? Že se jim vše nedaří tak, jak zamýšleli? Že dokonce plán může díky zásahu komisaře Groussarda ztroskotat? I s tím je potřeba počítat. Ale přesto sen o ráji kdesi za mořem je krásný. Uskuteční se?

Plakát upravený