Škeble opět zahraje ve Štítech

Srdečně Vás zveme na divadelní představení studentů lanškrounského gymnázia Škeble, kteří si tentokrát připravili divadelní hru na motivy románu Helimadoe autora Jaroslava Havlíčka. Příběh nás zavede do 20. let minulého století, kdy do rodiny ovdovělého doktora Hanzelína a jeho pěti dcer přichází neduživý chlapec Emil, jedináček z významné rodiny. Na romantický příběh o těžkosti prvních lásek Vás zveme v pátek 17. 9. v 19:00 hodin do kulturního domu ve Štítech. Vstupenky budou v prodeji na místě od 18:30 za cenu 50,- Kč.

Přivítání prvňáčků

Školní rok 2021/22 bude prvním školním rokem pro 30 dětí ze Štítů a okolí. Malé školáky před budovou školy přivítal pan starosta Bc. Jiří Vogel s paní ředitelkou Mgr. Ilonou Haasovou a třídními učitelkami Mgr. Kateřinou Mervartovou a Mgr. Markétou Drlíkovou.

Návrhy změn jízdních řádů autobusů k připomínkování

Vzhledem k tomu, že se blíží termín vydání knižních jízdních řádů pro rok 2021/2022, Koordinátor integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) našemu městu zaslal k připomínkování návrhy změn jízdních řádů autobusové dopravy, které má v plánu realizovat k celostátním změnám od 12. 12. 2021. Jedná se o změny vyvolané připomínkami cestujících, které KIDSOK obdržel v průběhu roku, a také nezbytné provozní změny. Přehled plánovaných změn od 12. 12. 2021 včetně seznamu jízdních řádů linek obsluhujících naše město a příslušná pdf JŘ naleznete na  webových stránkách: https://www.idsok.cz/navrhy-pripominkovani-jizdnich-radu/20210823-navrhy-zmen-jizdnich-radu-od-12-12-2021/.

U jízdních řádů, které v přehledu nenaleznete, zatím KIDSOK neeviduje žádnou nutnost změny nebo úpravy, jejich podoba by tedy zůstala totožná jako loni v JŘ 2020/2021. Aktuálně platné JŘ naleznete na webových stránkách na odkazu: https://www.idsok.cz/jizdni-rady/platne-jizdni-rady/.

Podněty a připomínky prosím zasílejte na info@stity.cz nebo je sdělte v Turistickém informačním centru Štíty (tel. 583 440 109) nejpozději do 8. 9. 2021.

Úplná uzavírka silnice I/43 z důvodu konání závodů

Ve dnech od 20. srpna od 08:00 hod. do 22. srpna 2021 do 21:00 hod. bude úplně uzavřena silnice č. I/43 od křižovatky s místní komunikací v obci Albrechtice po křižovatku se silnicí č. III/04311 v Mezilesí u Lanškrouna z důvodu konání automobilových závodů “II. GMS ALBRECHTICKÝ KOPEC”.

Objízdná trasa: vedena z Lanškrouna po silnici II. třídy č. 311 směr Horní Čermná, místní část Nepomuky, dále po silnici III. třídy č. 31118 směr Výprachtice, dále po silnici III. třídy č. 31119 směr Horní Heřmanice na silnici I. třídy č. 43 a odtud směr zpět Lanškroun do místní části obce Horní Heřmanice, Dolní Heřmanice – Chudoba, kde je objízdná trasa ukončena.
Objízdná trasa je vedena obousměrně.

Uzavírka silnice I/43 neovlivní autobusové spoje.

Slunečný pouťový víkend se vydařil

Letošní pouťový program začal pátečním koncertem Jindřicha Macka a jeho hudebním projektem Loutnová hudba v proměnách staletí. V kostele Nanebevzetí Panny Marie zazněly skladby z období gotiky, renesance, baroka a také loutnistova vlastní tvorba. Jeho úprava árie z Dvořákovy Rusalky “Měsíčku na nebi hlubokém” a skladba “Rozvíjej s poupátko” z pohádky Pyšná princezna potěšila srdce nejednoho posluchače. V sobotu 14. srpna ve 13:30 začala Kocourkovská pouť na Březné. Kromě pouťových atrakcí byl pro děti připraven animační program s písničkami, soutěžemi a tanečky. Kulturní program byl letos opravdu bohatý, neboť z důvodu neuskutečnění Setkání na pomezí Čech a Moravy jsme část programu přesouvali na pouť. Příznivci dechovky si užili koncert Bojanů, své nestárnoucí pecky zahrála kapela Buty a o pořádný večerní “nářez” se zasloužily dvě skvělé revivalové kapely – AC/CZ a Divokej Bill Revival. Myslivci a hasiči se postarali o mlsné jazýčky návštěvníků. Celou akci podpořilo slunečné počasí a finančně Olomoucký kraj se sponzory.

 

Olomoucký kraj

 

 

 

 

Fotogalerie Loutnová hudba v proměnách staletí

Fotogalerie Kocourkovská pouť 2021