Změny ve vládních opatřeních od 23. 11.

– Maminky s kočárky v prodejnách nemusí mít nákupní vozíky a podobně

– Dítě do šesti let doprovázející rodiče na nákupu se nepočítá jako další osoba

– Zákaz vycházení se zkrátí o dvě hodiny, lidé budou moci být venku do 23 hodin

– Bude povolen nákup vánočních stromků, ozdob i kaprů

– Otevřou se obchody se střelivem

– Otevřou se knihovny s výdejem knih přes výdejní okénko

– Počet účastníků shromáždění se zvyšuje ze dvou na šest

– Na svatebních a pohřebních obřadech může být 20 lidí

– Autoškoly budou moci uskutečňovat závěrečné zkoušky

– Pro farmářské trhy platí stejné podmínky jako pro obchody

Změny v nařízení vlády od 18. 11.

Od středy 18. 11. se opět mění vládní nařízení. Do škol se nově vrátí žáci 1. a 2. tříd, otevřou se také speciální základní školy pro hendikepované. Opatření se naopak zpřísní v obchodech, nově bude moci nakupovat pouze jeden člověk na 15 metrů čtverečních. Novinky nabízejí přehled změn.

Školy
Ve středu se do škol vrátí první a druhé třídy základních škol a žáci speciálních škol. Roušky budou povinné (s výjimkou speciálních a mateřských škol) po celou dobu výuky, ale i ve společných prostorách.

Ve třídách se bude muset také pravidelně větrat, a to i během výuky. Pro 1. a 2. třídy se obnoví družiny. V provozu budou i školní jídelny. Hudební a tělesná výchova nebude. Pro ostatní žáky základních a středních škol budou možné prezenční individuální konzultace.

Obchody
V obchodech bude od středy platit omezení počtu nakupujících. Jeden člověk pro sebe bude muset mít prostor 15 metrů čtverečních. Změní se ale i otevírací doba obchodů. Nově budou moci mít otevřeno do 21. hodiny. Doposud musely zavírat v osm večer.

Restaurace
Stravovací zařízení mohou mít otevřená výdejní okénka déle. Dosavadní interval 06:00 až 20:00 se prodloužil na 05:00 až 21:00.

Služby
Nově budou moci být otevřené také kočičí a psí salóny. Kadeřnictví a holičství ale zůstávají zavřená.

Volný pohyb
Svateb, pohřbů či bohoslužeb se od středy smí účastnit 15 lidí, dosud to bylo deset. Výjimka ze zákazu volného pohybu nově platí také pro sportování na venkovních sportovištích maximálně pro dvě osoby.

Oprava mostu v Bukovicích se chýlí ke konci

Oprava mostu silnice I/43 v Bukovicích postoupila do závěrečné fáze. Nejpozdější datum navedení dopravy na nový most je pondělí 16. 11., hned o den později začne demontáž objízdného provizoria. Vlivem odstraňování mnohatunové konstrukce může chvílemi nastat drobné zdržení provozu, ovšem většinou auta projedou Bukovicemi bez komplikací.

Před pondělním otevřením firma zhotovila obruby v prodloužení říms, revizní schodiště i chodníky a do konce týdne se stihne montáž zábradlí, pokládka živičných vrstev, hydrofobní nátěry betonů, úprava krajnic, vodorovné dopravní značení a asfaltové zálivky.

Více informací najdete v předstihu také na krajském Twitteru: https://twitter.com/RSD_Olomoucky, https://twitter.com/RSD_MSlezsky

Štítecký perníček na radniční stromeček

Milí občané,

vládní opatření a nedobrá epidemická situace nás bohužel donutila zrušit do konce roku všechny kulturní akce, které v rámci Města Štíty pravidelně pořádáme. Je nám to moc líto, neboť Mikulášská nadílka s vánočními dílničkami a jarmarkem se stala velmi oblíbenou akcí ve Štítech v období Adventu a Vánoční koncert jakbysmet. Abychom Vám alespoň nějakou tu chvíli, kdy musíte místo vycházek za kulturou sedět doma, zpestřili a trochu navodili předvánoční atmosféru, tak jsme připravili malý projekt s názvem Štítecký perníček. Rádi bychom letos stromeček ve vestibulu radnice ozdobili perníčky, které vytvoříte Vy občané. Přineste v období adventu jeden vámi vytvořený perníček i se stužkou a zavěste jej na stromeček ve vestibulu radnice. Nejde vůbec o to, aby byl perníček dokonalý, jde tu o naše společné dílo a pocit sounáležitosti. Fotografie Vašich perníčků můžete vkládat na facebook – událost Štítecký perníček.

Omezení autobusových linek v Olomouckém kraji

V souvislosti s prodloužením nouzového stavu přistoupil Olomoucký kraj k dočasnému omezení některých autobusových linek. Ty od pátku 6. listopadu přešly do prázdninového režimu, přičemž nejsou vypravovány školní a posilové spoje. Omezení se dotklo pouze autobusových linek, jejichž objednavatelem je Olomoucký kraj. Hejtmanství tak chce zamezit plýtvání finančními prostředky na provoz spojů, které by jezdily prázdné. Vlakové dopravy se změny netýkají.
Informace o aktuálních jízdních řádech najdou cestující na webu CESTUJOK.CZ nebo IDSOK.CZ, případně si mohou zavolat na infolinku 588 88 77 88.

Autobusová doprava v Pardubickém kraji přešla na prázdninový režim již 26. 10.