Vydejte se spolu s dětmi za štíteckou hvězdičkou

Město Štíty, skautské sdružení Hledači Štíty a Heroltická s. r. o. vás srdečně zvou spolu s dětmi  na Putování za štíteckou hvězdičkou. V sobotu 28. 5. si na startu u kašny na náměstí mezi 10. a 11. hodinou vyzvednete soutěžní kartičku. Cestou po zelené a modré turistické značce vedoucí ze Štítů do Heroltic budou děti za splněné úkoly na jednotlivých stanovištích dostávat do kartičky razítka. Po dosažení cíle v areálu Heroltické s. r. o, čeká děti malá odměna a také doprovodný program. V tvořivých dílničkách si budou moci něco hezkého vyrobit a také se naučit jednoduchou pohybovou choreografii. Připraveno bude také venkovní posezení a občerstvení – guláš, smažený sýr a hranolky, langoše, párek v rohlíku, takže srdečně zváni jsou všichni, kteří si budou chtít i jen tak posedět a dát si něco dobrého. Akce se bude konat jen za příznivého počasí.

Štítečtí občané opět podpořili projekt Ligy proti rakovině

Do tradiční celonárodní sbírky, jejíž výtěžek pomáhá v zápase se zhoubnými nádory, se tradičně zapojilo i Turistické informační centrum Štíty ve spolupráci se základní školou. Ve středu 11. května vyrazili do ulic žáci z deváté třídy, kteří nabízeli k prodeji kytičky měsíčku lékařského a k nim rozdávali letáčky o prevenci rakoviny děložního čípku a varlat. Sbírka pokračovala i další den v infocentru. Česká pošta v Lanškrouně následně zpracovala pokladní vaky, ve kterých se nacházelo 6 380,- Kč.

 

Připomínáme si 77. výročí od konce 2. světové války

8. května si nejen v České republice připomínáme konec 2. světové války, za který se z pohledu historických pramenů považuje kapitulace německých vojsk. V šest let trvajícím konfliktu zahynulo podle odhadů zhruba 60 miliónů lidí, přičemž ze dvou třetin se jednalo o civilní oběti.

Zástupci města Štíty k příležitosti Dne vítězství položili u památníku obětem války věnce a minutou ticha uctili padlé v jednom z nejhorších konfliktů v dějinách.

Den proti rakovině 2022

Ve středu 11. května dopoledne vyrazí dobrovolníci do ulic Štítů a budou nabízet kvítky měsíčku lékařského v rámci sbírky Ligy proti rakovině. Pokud si chcete kytičku koupit, ale nestihnete to během středečního dopoledne, tak se můžete zastavit v Turistickém informačním centru, kde bude v prodeji ve středu odpoledne a ve čtvrtek do 13:30 hodin.

Baletky z Václavova tančily na štíteckém jevišti

Kulturní dům 27. dubna ožil po delší odmlce divadelním představením. Divadlo Václav z Václavova zde představilo komedii Baletky dánské autorky Astrid Saalbachové v režii Josefa Königa.

Tato hra je sondou do citlivé a zraněné ženské duše. Několik žen různého věku se v ní schází na hodině baletu. Jsou to obyčejné ženy, pro které je tanec chvilkovým únikem z všednodenní reality. Jejich snem je stát se umírajícími labutěmi, hlavně ale chtějí díky baletu zapomenout na sebe, na svoje problémy, na svoje životy.

Další ochotnické představení je plánováno na 21. září.  Černou komedii Vrátila se jednou v noci zahraje již známé Divadlo Ve středu.

Baletky – fotogalerie

Zveme Vás na komedii Baletky

Město Štíty Vás srdečně zve ve středu 27. dubna do kulturního domu na komedii “Baletky” dánské autorky Astrid Saalbachové v podání Divadla Václav. Hra začíná v 19:00 hodin a vypráví o šesti ženách, které se sejdou na taneční hodině. Nejedná se o žádné profesionální tanečnice, ale právě naopak o obyčejné ženy, pro které je tanec chvilkovým únikem z všedního života. Jenže tomu jen tak snadno uniknout nelze, a tak se během jedné taneční lekce dozvíme hodně o jejich životech, vztazích, starostech, radostech, bolestech i touhách.
Vstupné je 60,- Kč, prodej vstupenek začne od 18:30 přímo v kulturním domě.

Dobrovolníci uklízeli Štíty a okolí

Každoročního úklidu Štítů a okolí se letos zúčastnili pouze skauti a mladí myslivci. Navzdory špatnému počasí první dubnový den vyrazili do boje s nekonečným nepořádkem a naplnili jím několik pytlů. Patří jim za to velké poděkování. Z řad občanů se úklidu nezúčastnil bohužel nikdo a na Březné, kde měl úklid probíhat o týden později, organizátor úklidu také čekal na dobrovolníky marně.

Fotogalerie – Ukliďme Štíty 2022