Lampionový průvod potěšil rodiče i děti

Dne 5.11.2021 byl v plánu lampionový průvod pro širokou veřejnost. Naplánoval se spontánně na popud mnohých rodičů malých dětí. Nebyla to akce jako každý rok, nyní se z epidemiologického hlediska jednalo o procházku na čerstvém vzduchu s lampionky. Po cestě nebyly zastávky na říkanky a písničky, jak jsme byli zvyklí. Přesto za pomoci ochotných rodičů se akce velmi vydařila. Počasí nás vystrašilo. Ještě čtvrt hodiny před začátkem akce to vypadalo, že půjdeme v pěti lidech. Déšť ustal chvíli před začátkem akce. To co se stalo během dalších pěti minut, bylo něco neuvěřitelného a velmi hřejivého. Rodiče s dětmi přicházeli ze všech stran, někdo měl lampion, někdo svítící tyčinky, jiný přišel jen na procházku. Zúčastnilo se přes 110 lidí. Po cestě jsme vymrzli, přesto jsme v cíli byli spokojení. Děti na závěr společně zazpívaly písničku Prší, prší a za to si vysloužil každý lízatko.

Poděkování patří rodičům, kteří neváhali a sami od sebe pomohli během akce. Ať jde o přípravu teplého občerstvení na konci průvodu, či o převedení celého průvodu přes hlavní silnici.

Děkujeme firmě Klein automotive, že celou akci podpořila.

Marcela a Verča

Práce na zvelebování města pokračují i během podzimu

V průběhu měsíce září se podařilo dokončit parkoviště ve sportovním areálu TJ Sokol Štíty. Na multifunkční hřiště byl položen nový sportovní povrch Stilmat. Občanům již slouží opravený chodník a osvětlení na ulici Na Pilníku. Pokračují opravy na  bývalé base, kde se dokončuje přístupová cesta ke spodní části objektu, který od soboty 9. 10. funguje jako moštárna, a v interiéru se instaluje podlahové topení. Nového povrchu se dočkala místní komunikace v části U Vodojemu. Všechny akce financuje město z rozpočtu na rok 2021.

Fotogalerie

 

KYTIČKOVÝ DEN 2021

Veřejná sbírka ve prospěch Ligy proti rakovině, kterou ve Štítech každoročně spoluorganizuje TIC Štíty ve spolupráci se ZŠ Štíty, se letos poprvé konala ve více dnech. Ve středu 29. září vyrazili do ulic dobrovolníci, kteří za částku 20,- Kč nabízeli kvítky měsíčku lékařského, tentokrát se zelenou stužkou. Ke každému kvítku přidali letáček o prevenci nádorů ledvin, močového měchýře a prostaty. Kdo si nestihl koupit kytičku ve středu, mohl si pro ni přijít do infocentra následující dva dny. Podařilo se vybrat 7 887,- Kč. Ráda bych poděkovala všem, kteří se na hladkém průběhu této dobročinné akce podíleli, a lanškrounské poště za milé jednání a ochotu zpracovat pokladní vaky s vybranými penězi.

Radka Jánešová

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR proběhnou 8. a 9. října

V pátek 8. října od 14:00 do  22:00 hodin a v sobotu 9. října od 8:00 do 14:00 hodin budou probíhat volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V případě, že jste neobdrželi volební lístky, si je můžete vyzvednout v infocentru nebo na podatelně MÚ Štíty, v den voleb přímo ve volební místnosti. Prosíme o dodržování protiepidemických opatření v průběhu voleb.